Субота, 20.04.2024, 10:19

Здовбицька сільська рада вул.Шосова, 105

Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Стратегія розвитку


  Затверджено рішенням сесії
  Здовбицької сільської ради
  № 444 від 19.02.2013

СТРАТЕГІЯ
СТАЛОГО РОЗВИТКУ
ЗДОВБИЦЬКОЇ 
СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
ЗДОЛБУНІВСЬКОГО РАЙОНУ

на термін 2013-2017 роки

 
З Д О В Б И Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
ЗДОЛБУНІВСЬКИЙ Р-Н, РІВНЕНСЬКА ОБЛ.
ШОСТОГО СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ  
Від 19 лютого 2013 року № 444
Про Стратегію Сталого розвитку
Здовбицької сільської ради Здолбунівського
району на термін 2013-2017 роки
  З метою реалізації Стратегії сталого розвитку територіальної громади в селі Здовбиця, Здолбунівського району (далі - Стратегія) , відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи Методичні рекомендації щодо формування регіональних стратегій розвитку, затверджені наказом Міністерства економіки та з питань євроінтеграції України від 29 липня 2002 року №224, керуючись спільним розпорядженням голови Здолбунівської районної державної адміністрації та голови Здолбунівської районної ради "Про впровадження Стратегії сталого розвитку територіальних громад в Здолбунівському районі” від 26 червня 2012 року № 333/22, Здовбицька сільська рада 
  ВИРІШИЛА:

  1.Затвердити Стратегію Сталого розвитку Здовбицької сільської ради Здолбунівського району на термін 2013-2017 роки.
  2. Виконкому сільської ради, депутатському корпусу сільської ради спрямувати роботу на реалізацію Стратегії сталого розвитку територіальної громади на 2013-2017роки.
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісії з питань фінансів, бюджету, податкової політики, та комісію з питань управління комунальною власністю, будівництва, транспорту та зв"язку, благоустрою, житлового фонду, торгівлі та побутового обслуговування 

 Сільський голова Ю.А. Боярчук

С К Л А Д
ініціативної групи по розробці Стратегії Сталого розвитку територіальної громади Здовбицької сільської ради
Здолбунівського району, Рівненської обл.

Голова робочої групи - Боярчук Юрій Анатолійович – 
  сільський голова
Заступник голови робочої групи – Івасюк Євгенія Миколаївна – 
  секретар виконкому
Секретар робочої групи - Бурка Надія Богданівна –
  спеціаліст по бухгалтерському обліку

Члени робочої групи :
Мельник Сергій Миколайович – депутат районної ради
Дрозд Володимир Михайлович – директор ПСП "Україна"
Рукінов Юрій Володимирович – директор "Райагробуд"
Кравчук Марія Миколаївна – завідувачка Здовбицькою бібліотекою
Бондарук Олег Миколайович – депутат сільської ради
Година Михайло Михайлович – депутат сільської ради
Давидюк Оксана Федорівна – депутат сільської ради
Максімцев Сергій Іванович – депутат сільської ради
Мартиновський Анатолій Григорович – депутат сільської ради
Нижник Валентина Данилівна – депутат сільської ради
Парфенюк Микола Володимирович депутат сільської ради
Продоус Василь Віталійович – депутат сільської ради
Сірик Олег Ігорович – депутат сільської ради
Ужинський Віктор Петрович – депутат сільської ради











І. ВСТУП
Демократичний розвиток України не можливий без потужного місцевого самоврядування. Сила останнього визначається спроможністю територіальної громади безпосередньо, або через демократично обрані ними органи, вирішувати самостійно і під свою відповідальність місцеві проблеми. Фінансова самодостатність місцевого самоврядування стала вимогою часу. Вона є справжнім викликом функціонування влади на місцях. Проте мистецтво управляти власною громадою не є легким і потребує чималих знань як у сфері законодавства, так і у сфері розуміння традицій громади, потреб її мешканців, та їх зацікавленості у долі своєї громади. Саме для прогнозованого розвитку територіальної громади з урахування різних факторів формується Стратегія сталого розвитку.
При формуванні Стратегії сталого розвитку Здовбицької сільської ради на зборах ініціативної групи було визначено основні стратегічні напрямки розвитку територіальної громади та розглядалися фактори, які впливають на подальший розвиток територіальної громади, цілі та можливості їх досягнення. Очікується, що всі зусилля адміністративних органів та громади будуть націлені на координацію наявних фінансових ресурсів, отриманих із різних джерел, що дасть змогу забезпечити досягнення цілей, визначених у цій Стратегії розвитку.

ІІ. МЕТА НАПИСАННЯ СТРАТЕГІЇ
Метою Стратегічного плану сталого розвитку громади Здовбицької сільської ради є забезпечення добробуту мешканців на основі розвитку інфраструктури, підвищення соціально – економічних стандартів та забезпечення сприятливого економічного стану території. Визнаючи те, що сьогодні порядок формування бюджету недосконалий , а джерела його наповнення є недостатніми, справедливим є твердження: хто хоче робити – шукає спосіб, хто не хоче робити – шукає причину.

ІІІ. ХАРАКТЕРИСТИКА ЗДОВБИЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
1. Історична довідка
Історія с. Здовбиця невід”ємна від історії українського народу..
Територія його - споконвічна слов”янська земля- входила до складу Київської Русі, Галицько - Волинського князівства. Під час розкопок, які проводилися в 1957-58 роках виявлено поселення та могильник доби ранньої бронзи (ІІ тисячоліття до н.е.) 
Про походження села Здовбиця є такі версії:
  1. Колись на місці Здовбиці було село Голівка. Після татарської навали Голівка була спалена. Уцілілі мешканці заклали нову оселість, іменуючи її Здовбою в честь першого жителя – Здовби.
  2. Село назване від "здовбичан" – майстрів, які "здовбили" (видовбували) з колод човни.
  3. Існує версія, що Здовбицю заснували вихідці з племені дулібів, які "здобували" для межової крепості Мильська будівельні матеріали – камінь, крейду, глину.
  Перша офіційна згадка про Здовбицю датується 1406 роком, коли в одному з актів зазначалося 12 сіл, в тому числі і наше село, які за срібло і худобу княгиня Степанська продала князеві Федору Острозькому, синові Данила Острозького. За підсумками проведеної інвентаризації в цей період Здолбунів ( теперішній районний центр) нараховував 12 дворів , які належали до Здовбицької волості.
  У 1651 році за 4 км. в Здовбиці в напрямку села Тайкури знаходився штаб Богдана Хмельницького. Тоді під Здолбунівським лісом козацькі загони вступили в бій із шляхетськими військами.
  Передовий загін козацтва Б.Хмельницького, їдучи на битву під Берестечком , на полях під селом Гільча зіткнувся з загонами поляків.
  Важко поранених козаків встигли довезти до Здовбиці . Тут на кладовищах села вони знайшли свій останній притулок. По цей час збереглися кам”яні хрести з їхніх могил які зберігаються і доглядаються жителями села.
  Значний вплив на розвиток нашого села мало будівництво залізниці .
У 1874 році через Здолбунів пройшла новозбудована залізниця Київ - Варшава. Багато селян пішли працювати на залізницю, що сприяло загальному пробудженню свідомості селян.
  У 2003 році жителем нашого села Ольшевським Олександром Миколайовичем була видана книга " Пам”ятаймо , якого ми роду”, де у цікавій , дохідливій формі викладено історія с. Здовбиця Здолбунівського р-ну з найдавніших часів і до сьогодення.
  Сьогодні Здовбиця , це велике , мальовниче село, яке займає площу 908,57 га, налічує 1838 двори з 5290 жителями.
В центрі села розташовано дві церкви Свято – Михайлівська церква, збудована 1877 року, яка віднесена до пам"яток архітектури, та Свято – Михайлівська церква Московського патріархату, збудована в 1996році.. 
2.Географічне положення та природні ресурси 
2.1 Географічне положення 
До Здовбицької сільської ради входить один населений пункт : с. Здовбиця.
 Село Здовбиця є адміністративно-територіальним центром сільської ради і знаходиться на відстані 6 км від районного центру м. Здолбунів, та 18км від обласного центру м. Рівне.
Територія села складається з 1838 дворів і нараховує 5290 жителів.
Площа населеного пункту становить 908, 57 га
Основною структурно-планувальною одиницею населеного пункту є квартали з одно та двосторонньою забудовою. Село забудовано компактно одноповерховими будинками, є окремі хутірські садиби. Функціональним призначенням територія села поділяється на виробничу та сельбищну.
В адміністративно-громадському центрі зосереджені сільська рада, клуб, магазини, школа, церкви, дитячий садок.
Через село проходить автодорога республіканського значення Городище – Рівне - Старокостянтинів.
Рельєф території села рівнинний, хоча поза межами села є підвищеня, пагорби.
Грунтові води залягають на глибині більше 3 метрів. Ґрунтоутворюючими породами в населеному пункті є лесовидні суглинки.
Територія села безпечна щодо затоплення повеневими водами. Небезпечні геологічні процеси відсутні. Основу грунтового покриву складають сірі опідзолені та темно-сірі опідзолені грунти.
Село радіофіковане, електрифіковане, має телефонний зв’язок, повністю газифіковане, частина вулиць освітлені.
Централізоване водопостачання часткове, каналізація відсутня.
Згідно земельно-оціночного /кадастрового /районування територія сільської ради відноситься до Рівненського природно-сільськогосподарського району.  
Віддаль від - м. Рівне -18 км. - м. Здолбунів - 6 км  
Територія населеного пункту розміщується в межах основної тектонічної структури Рівненщини – Волино-Подільської плити, зокрема Рівненське плато. 
Клімат території помірно континентальний з м”якою зимою та досить теплим, з достатньою кількістю опадів, літом. Однак останні зими дещо морозні, а літо посушливе.
В цілому клімат території можна вважати комфортним для життя та сприятливим для господарської діяльності, в першу чергу для розвитку сільського господарства.
Сусідні сільські ради:
Здолбунівська міська рада – м. Здолбунів
Уїздецька сільська рада Здолбунівського району – села Уїздці, Коршів, Кунин
Урвенська сільська рада Здолбунівського р-ну району – села Гільча Друга, Лідаво, Урвенна, Залісся.
Копитківська сільська рада Здолбунівського району – село Новомильськ, Копитків, Степанівка, Мар"янівка, 
Глинська сільська рада – село Глинськ, Підцурків,
П"ятигірська сільська рада – с. П"ятигори
Перспектива розширення та забудови можлива після розроблення генерального плану забудови села Здовбиця.
2.2.Природні ресурси
На території сільської ради є ліси загальною площею 147.5 га Здолбунівського держлісгоспу.
Через село протікає річка Устя, озера на території сільської ради відсутні.
В околицях населеного пункту є корисні копалини осадового походження: пісок, камінь.
2.3. Дорожньо-транспортне забезпечення
Транспортне сполучення із обласним центром м. Рівне здійснюється ТзоВ «Компанія автобусних перевезень».Кількість оборотних рейсів по маршруту –Здовбиця - Рівне становить 7. Через село проходить 163 маршрути із Острозького та Мізоцького напрямків.
Протяжність сільських доріг становить близько 60 км, частина з твердим покриттям, частина грунтові, висипані щебенем. Є потреба в твердому покритті вулиць та асфальтувіанні . 
3 Людський потенціал
3.1 Демографія
Станом на 01.01.2012 року населення сільської ради складає 5300 чоловік.
Населення станом на 01.01.2008р. Населення станом на 01.01.2009р. Населення станом на 01.01.2010р. Населення станом на 01.01.2011р. Населення станом на 01.01.2012р.
5190 чол. 5200 чол. 5220 чол. 5250 чол. 5290 чол.

Розподіл населення за статтю та віком станом на 01.01.2012р.
Назви населених пунктів Чоловіки
0-17 18-39 40-59 60+ усього Жінки
0-17 18-39 40-59 60+ усього
с. Здовбиця 560 760 730 480 2530 600 780 770 610 2760

Зайнятість населення
  працездатне населення непрацездатне населення
Населений пункт Усього населення Чол.
ч. % Жін.
ч. % Разом
ч. % Чол.
ч. % Жін.
ч. % Разом
ч. %
Здовбиця 5290 1490 28 1380 26 2870 54 1040 20 1380 26 2420 46

Стан смертності – народжуваності
Роки Загальна чисельність населення Померло народилося Приріст,зменшення
/+,-/
2008 5200 87 66 -21
2009 5220 74 70 -4
2010 5250 80 67 -13
2011 5280 74 65 -9
2012 /станом на 01.01.2013р. 5290 56 62 +6

Міграційні рухи населення станом на 01.01.2012р.
Назва населеного пункту К-ть осіб,що працюють в даному населеному пункті К-ть осіб,що працюють в районному та обласному центрі К-ть осіб,що працюють в інших областях України К-ть осіб,що працюють в Росії К-ть осіб,що працюють в інших країнах
с.Здовбиця 322 1010 30 4 8

4. Задоволення соціальних потреб населення
4.1.Забезпечення житлом
Населений пункт к-ть будинків 
 2008р 2009 2010 2011 2012
с. Здовбиця 1670 1672 1676 1680 1684
Таблиця порівняння житлових дворів:
Населений пункт господарські двори 2008 
2009 
2010 
2011 
2012
с Здовбиця 1774 1779 1822 1820 1838
На території села покинутих житловий будинків не зареєстровано.
Житлові будинки та господарські будівлі померлих громадян прийняті у спадок спадкоємцями.
Аварійні житлові приміщення відсутні.
Станом на 01.06.2012 року землі запасу сільської ради / нові масиви/ які б відводилися під забудову відсутні.

4.2.Надання соціальної допомоги.
Жителі села отримують соціальну допомогу із районного бюджету. Із сільського бюджету соціальна допомога протягом 2008-2012рр.ненадавалася. Протягом 2011-2012рр. 280 громадяни села отримали соціальну допомогу за різними видами допомог.
На території сільської ради зареєстровано і проживають 90 багатодітних сімей в яких виховуються 314 неповнолітніх дітей. 57-малозабезпечені сім”ї, 31-дітей інвалідів, 11-інвалідів дитинства,близько 100 інвалідів загального захворювання І-ІІ-ІІІ груп.
В селі Здовбиця проживає 10 дітей сиріт, які виховуються у сім"ях опікунів, 20 – дітей напівсиріт, 26 матерів - одиночок, та 29 одиноких непрацездатних громадян похилого віку.
Одиноких непрацездатних громадян, інвалідів обслуговують 2 соціальні працівники. 

4.3.Турбота про дітей, людей похилого віку та інвалідів
  На території Здовбицької сільської ради на базі Благодійного фонду "Батьківський затишок" функціонують прийомні сім"ї та будинки сімейного типу, де виховується близько 50 дітей .У 2011 році споруджено 1 дитячий майданчик біля Здовбицького сільського будинку культури,який забезпечений всім необхідним. З дня функціонування дитячого майданчика налічується приблизно 300 дітей які відвідують та проводять вільні від занять дні відпочинку.  

4.4. Освіта
На території Здовбицької сільської ради знаходиться загальноосвітня школа І-ІІІ ст., де навчається 600учнів. Працюють близько 60 вчителів. Стан приміщень задовільний. Система обігріву приміщень-індивідуальне газове опалення. 
Наявність харчування: з 1 кл. по 4 кл. 100% безкоштовно,5-9 кл.-пільгова категорія.
На території сільської ради функціонує дошкільний навчальний заклад „Ромашка”, який відвідують 45 дітей.. Стан приміщень зразковий і відповідає всім відповідним нормам. 

4.5.Культура,відпочинок та спорт
На території сільської ради знаходиться сільський будинок культури, де функціонують:  
Народний ансамбль "Здовбицькі молодички",  
ВІА "Небокрай", 
оркестр українських народних інструментів, 
 зразковий ансамбль УНІ "Козачок" ,.
 дитячий фольклорний ансамбль "Любисток",
гуртки - фотогурток, танцювальний гурток, гурток декоративно – ужиткового мистецтва .
Також є сільська футбольна команда, футбольне поле, спортивний майданчик який відноситься до Здовбицької школи.

4.6.Безпека
На території села Здовбиця опорний пункт міліції та пожежна частина відсутні. Центральний пункт знаходиться в м. Здолбунів. Жителів села обслуговує дільничний інспектор Здолбунівського РВ УМВС України. 

5.Економічний потенціал і структура економіки

5.1.Структура і потенціал економіки
На території сільської ради здійснюють господарську діяльність 5 підприємств та 15 суб”єктів підприємницької діяльності. Основні напрями діяльності – ремонт та реалізація с/г техніки, с/г виробництво, роздрібна торгівля, обробка деревини, надання послуг автотранспортною технікою.

5.2 Туризм, сфера обслуговування
  Сільська рада має значний туристичний потенціал, оскільки на території знаходиться;
- поховання козаків часів Богдана Хмельницького. 
-обеліск "Слави" загиблим в роки Великої Вітчизняної війни, та поховання воїнів, які загинули в роки війни.
- пам"ятник першим трактористам.
- курган слави воякам , які загинули в бою в урочищі "Микитові рови ".
- пагорб, який в села називають "Палаци" 
- пам"ятна плита дівчині – зв"язковій воїнів УПА Надії Петренко.
- пам"ятна плита останньому провіднику ОУН УПА Анатолію Маєвському.
Для послуг мешканців села та гостів функціонує 3 магазини, 11 торгівельних кіосків, два кафе, перукарня, майстерня по ремонту одягу.

6. Матеріально-технічний та фінансовий потенціал.
6.1. Енергетика 
На території сільської ради є розгалужена електрична і газова мережа.100% населення електрифіковано, та забезпечено газопостачанням. Є необхідність у розширенні мереж газопостачання на ново – відведених вулицях ( нове будівництво).. Житлові приміщення отоплюються індивідуально.  

6.2. Вода – стічні води
На території сільської ради функціонує 4 водонапірні башти. Відсутня централізована система водовідведення. Частина жителів користуються водою із індивідуальних колодязів. Відповідно до висновку Районної СЕС, якість води є задовільною.

6.3 Надходження до сільського бюджету
2008 рік:
Всього: 977024,00
Власні надходження (без урахування трансфертів) – 325544,00 в т.ч:
Офіційні трансферти: 651480,00 в т.ч.:
субвенція – 16770,00
дотація – 634710,00
2009 рік:
Всього: 1042879,00
Власні надходження (без урахування трансфертів) – 340080,00;
Офіційні трансферти – 702799,00 в т.ч.:
субвенція – 6866,00;
дотація – 695933,00
2010 рік:
Всього: 1394213,00
Власні надходження (без урахування трансфертів) – 485484,00
Офіційні трансферти – 908729,00 в т.ч.:
субвенція – 36317,00 
дотація – 872412,00 
2011 рік:
Всього: 1189502,00
Власні надходження (без урахування трансфертів) – 436584,00 ;
Офіційні трансферти – 752918,00 в т.ч.:
субвенція – 9250,00
дотація – 713668,00
План на 2012 рік:
Всього: 962485,00
Власні надходження (без урахування трансфертів) – 375243,00
Офіційні трансферти – 587242,00 в т.ч.:
субвенція – - ,00
дотація – 587242,00


6.4 Видатки сільського бюджету
2008 рік
Всього – 1379294,59грн
в т.ч. по загальному фонду -1054399,83 грн.
спеціальний фонд – 324894,76
2009 рік 
Всього – 1229558,66
в т.ч. по загальному фонду – 1056204,35грн
спеціальний фонд – 173354,31
2010 рік
Всього – 1524697,49
в т.ч. по загальному фонду – 1331611,91 грн.
спеціальний фонд – 192831,18грн
2011 рік 
Всього – 1290011, 41
в т.ч. по загальному фонду – 1089270,66 грн.
спеціальний фонд – 200740, 75
План на 2012 рік  
Всього – 1332322
в т.ч. по загальному фонду - 1189730 грн.

ІV. ПРОБЛЕМИ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ с ЗДОВБИЦЯ.

  На підставі аналізу опитування ініціативною групою мешканців села визначено основні проблеми :
  В економічній сфері:
  - мала кількість робочих місць,
  - недостатнє фінансування бюджетних установ,
  - низькі зарплати та пенсії більшої частини мешканців села,
  - відсутність інвестицій у розвиток соціальної сфери села,
  - недостатнє фінансування та утримання доріг різного підпорядкування.
 В суспільній сфері :
  - нестача місць в дитячому садочку "Ромашка", та потреба в новому дитячому садочку,
  - відсутність достатньої кількості спортивних площадок та спортивно – оздоровчих комплексів,
  - недостатній культурний та духовний рівень мешканців громади,
  - мала кількість дитячих майданчиків,
  - відсутність місця для організації змістовного дозвілля та відпочинку.
  В екологічній сфері:
  - засмічення території та створення нових стихійних сміттєзвалищ,
  - застаріла система водопостачання,
  - недостатня організація збирання та вивозу твердих побутових відходів від домогосподарств.

 V. SWOT-АНАЛІЗ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ с. ЗДОВБИЦЯ.
  При розробці Стратегії розвитку територіальної громади значну увагу приділено SWOT-аналізу, тобто визначенню сильних та слабких сторін, а також визначення можливостей та загроз, що впливають на розвиток територіальної громади.
  SWOT-аналіз дозволяє виявляти ті галузі та види громадської діяльності, де територіальна громада має значний потенціал, а також сформулювати конкретні завдання та дії, які необхідно вжити для реалізації цього потенціалу. Аналіз також дозволяє виявити основні проблеми та перешкоди , які ускладнюють надходження до територіальної громади інвестицій.

Узагальнені результати SWOT-аналізу
Сильні сторони Слабкі сторони 
1. Близьке розташування до районного та обласного центру 
2. Наявність транспортного сполучення.
3. Наявність об"єктів архітектурної, історико – культурної спадщини
4 Наявність родовища будівельного піску
5. Можливість для розвитку малого та середнього бізнесу.
6. Можливість розбудови соціальної інфраструктури села.
7. Наявність професійних кадрів
8. Бажання позитивних змін та патріотизм територіальної громади. 1. Відсутність генерального плану населеного пункту
2. Низький рівень інвестицій
3. Соціальна пасивність частини населення
4. Відсутність обладнаних зон відпочинку та спортивних майданчиків.
5. Нестача місць в дитячому садочку
6. Відсутність земель запасу для індивідуального будівництва.
7. Відсутність туристичної інфраструктури. 


Можливості Загрози
1. Покращення інфраструктури села
2. Створення нових робочих місць.
3. Розвиток підприємницької діяльності.
4. Розвиток сфери комунальних послуг.
5. Залучення грантових коштів на реалізацію проектів місцевого розвитку.
6. Економічний розвиток та залучення інвестицій.
7. Відновлення історичних пам"яток. 1. Обмежені фінансові ресурси для розвитку сільської ради
2. Складність залучення інвестицій
3. Відплив кваліфікованих кадрів за межі сільської ради.
4. Нестабільність у законодавстві.
5. Розташування на території сільської ради, за межами населеного пункту Здолбунівського міського сміттєзвалища.

VІ. БАЧЕННЯ МАЙБУТНЬОГО ЗДОВБИЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ.
   
  Бачення майбутнього – це відображення найбільш загальних та тривалих уявлень про краще майбутнє розвитку населеного пункту сільської ради, та життя його населення.
  Визначення бачення майбутнього є відносно тривалим елементом само ідентифікації громади і може в значній мірі бути основою єдності окремих членів громади ( мешканці, підприємці, влада) та її мотиваційним чинником.
  На підставі аналізу наявного економічного та соціального потенціалу села Здовбиця, аналізу сильних та слабих сторін, а також загроз та можливостей села на перспективу, визначено місію та бачення майбутнього сільської громади, та основні цілі її розвитку:
  - бачення майбутнього – село з високою культурою та рівнем розвитку. 
  - місія – сучасне село Європейського типу з розвинутою інфраструктурою, комфортними умовами для проживання, високим культурним та духовним розвитком населення, зі збереженою територіальною цілісністю, де об"єднані спільні дії влади, бізнесу та громади.

VІІ. СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ ТА ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ.

Напрям І. Підвищення духовного та культурного рівня , 
  збереження національних традицій
Цілі Завдання
1.
 Культурно – просвітницька робота,патріотичне виховання - Залучення мешканців села до проведення державних, національних та релігійних свят
 - Організація якісної роботи та розширення кількості творчих гуртків для дітей та молоді в будинку культури .
 - Встановлення дощок для розміщення інформації

2.
Збереження історичної спадщини та національних традицій 
 - Приведення у належний стан пам"яток архітектури та прилеглої території.
 - Проведення благоустрою на кладовищах
  - Виготовлення символіки Здовбицької сільської ради
( герб, прапор )
 - Організація та проведення фестивалів, ярмарків, виставок, святкових концертів.
 - Встановлення пам"ятного знаку односельчанам , які
 першими підняли жовтоблакитний прапор в с. Здовбиця на території , де була стара школа

Напрям ІІ Розвиток територіальної громади
Цілі Завдання
1.
 Впорядкування земельних відносин - Розробити та затвердити генплан забудови села Здовбиця
 - Виготовлення документів на право постійного користування земельними ділянками для установ державної та комунальної власності Здовбицької сільради
2. 
Розвиток інфраструктури - Придбати та провести реконструкцію нежитлового приміщення для відкриття нового дошкільного закладу
 - Облаштувати автобусні зупинки по вул. Мізоцька
 - Продовжити реконструкцію вуличного освітлення.
  ( згідно додатку 1. )
 - Провести поточний ремонт доріг внутрішнього призначення, асфальтування ( згідно додатку 2 )
3. 
Організація дозвілля мешканців - Облаштувати зону відпочинку та дозвілля на території сільського будинку культури:
  створення скверу для відпочинку та проведення культурно – масових заходів;
  обладнати сучасний спортивний майданчик;
  обладнати паркан навколо зони відпочинку
 - Провести благоустрій футбольного поля
 - Провести встановлення дитячих майданчиків
4.
Інвестиційна діяльність - Провести моніторинг приміщень та земель , які можуть бути виставлені на аукціон.
 - Створити ВЕБ – сайт сільської ради
 - Приймати участь у написанні Грантових проектів
 - Придбати техніку та технічні засоби для КП "Здовбицьке"
Напрям ІІІ Безпечне та сприятливе для життя 
  та здоров"я довкілля
Цілі Завдання
1.
 Розвиток системи надання послуг - налагодити систему централізованого вивезення сміття
 - Налагодити систему централізованого водопостачання.
 - Сприяти підприємствам, організаціям та приватним підприємцям у розширенні сфери надання послуг населенню. 
2.
Охорона довкілля
 - Провести роботи по ліквідації стихійних сміттєзвалищ.
 - Провести благоустрій джерела в урочищі "Палаци".
 - Провести озеленення територій в зонах відпочинку та дозвілля.
  - Проводити контроль за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами на сміттєзвалищі яке розміщене на території Здовбицької сільської ради за межами населеного пункту.
 - Провести роботи по відновленню каналізації 
( багатоквартирний будинок – школа)
 - Організувати проведення щорічного конкурсу 
"Двір зразкового порядку"

VІІІ. МОНІТОРИНГ ТА МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЧНОГО  
  ПЛАНУ РОЗВИТКУ ЗДОВБИЦЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ.

  Основними завданнями моніторингу є:
  1. Аналіз досягнення запланованих результатів та виявлення причин невиконання.
  2. Формування рекомендацій з метою коригування Стратегії.
  3. Аналіз участі громади, підприємців, влади у реалізації Стратегії.

  Стратегія сталого розвитку Здовбицької сільської ради – це план її розвитку на період з 2013 по 2017рік, механізм реалізації якого буде здійснюватися на основі плану реалізації , ресурсних можливостей територіальної громади, активності мешканців, рішень та програм Здовбицької сільської ради, Здолбунівської районної ради та адімістрації, Рівненської обласної ради та адміністрації.


  Сільський голова Ю.А. Боярчук


 
ПОГОДЖЕНО
Голова Здолбунівської районної
державної адміністрації
_______________Шуль В.С.
«___»___________2013 року ПОГОДЖЕНО
Голова Здолбунівської районної ради
_______________Тимощук В.О.
«___»___________2013 року

ПЛАН
 реалізації стратегії сталого розвитку Здовбицької сільської ради на 2013 – 2017 роки.
Напрям І. Підвищення духовності та культурного рівня, збереження національних традицій.
№ Цілі Завдання Етапи Терміни Бюджет
Грн.
 орієнтов Джерела фінансув Відповідальний


 Культурно – просвітниць-ка робота,
патріотичне виховання - Залучення мешканців села до проведення державних, національних та релігійних свят Постійно - - Директор СБК 
Комісія з питань депутат. діяльн., освіти, культури, молодіжн. політ…
  - Організація якісної роботи та розширення кількості творчих гуртків для дітей та молоді в будинку культури . 1. Заслухати інформацію про роботу керівників гуртків.
2. Розгляд пропозицій щодо розширення кількості гуртків Грудень,
щорічно

 - Сільський бюджет 
( за потреби) Директор СБК 
Комісія з питань депутат. діяльн., освіти, культури,
Молодіжн. політ…
  - Встановлення дощок для розміщення інформації 1.Збір інформації про кількість та місце розміщення.
2. Придбання та встановлення дощок. 2013

2014 

3000 Сільський бюджет Сільська рада.

2 Збереження історичної
спадщини та національ-
них традицій. 
 - Приведення у належний стан пам"яток архітектури та прилеглої території. До релігійних та державних свят
 Щорічно Згідно кошторисних призначень Сільський бюджет Сільська рада.
Громадські роботи.
  - Проведення благоустрою на кладовищах 1.Зрізування аварійних дерев.
2.Облаштування огорож
- вул. Третя
- вул. Четверта
- вул. Мізоцька 
- вул. Перша Щорічно


2015
2016
2017
2017 -


Згідно кошторисних призначень Сільський бюджет.

 КП"Здовбицьке"
Представники громади
  - Виготовлення символіки Здовбицькї сільської ради
( герб, прапор ) - Збір інформації.
- Затвердження проекту символіки.
- Виготовлення 2013


2014 

Згідно кошторисних призначень Сільський бюджет Сільська рада
  - Організація та проведення фестивалів, ярмарків, виставок, святкових концертів. Згідно планів роботи сільського будинку культури Щорічно Згідно кошторисних призначень Сільський бюджет. Директор СБК 
Комісія з питань депутат. діяльн., освіти, культури, молодіжн. політ…
  - Встановлення пам"ятного знаку односельчанам, які першими підняли жовтоблакитний прапор в селі Здовбиця на території, де була стара школа. 1 Розробка проектно – кошторисної документації
2 Організація робіт по встановленню пам"ятного знаку


 2015 5000

20000 Сільський бюджет Сільська рада



Напрям ІІ. Розвиток територіальної громади.
№ Цілі Завдання Етапи Терміни Бюджет
Грн.
(орієнтовно) Джерела фінансув Відповідальний
1. 
Впорядкування земельних 
відносин - Розробити та затвердити генплан забудови села Здовбиця 1 Розробка основи генплану.
1. Розробка генерального плану, та затвердження 2014

2015 
400000
 100000 с/б
100000 р/б
200000 о/б Сільська рада
  - Виготовити документи на право постійного користування земельними ділянками для установ державної та комунальної власності Здовбицької сільради 1. Для сільського будинку культури.
2. Для проектного дитячого садочку
3. ДНЗ "Ромашка" 2013

2013
  2015 6000

  6000
  6000 Сільський бюджет Сільська рада
Спеціаліст - землевпорядник
2. 
Розвиток інфраструктури - Придбати та провести реконструкцію нежитлового приміщення для відкриття нового дошкільного навчального закладу 1. Затвердження грошової оцінки
2. Укладання договору купівлі продажу
3 Розробка проекту реконструкції 
4 Проведення робіт по реконструкції нежитлового приміщення під дитячий садок. 2013 

450000
50000

500000 

Сільський бюджет.


Обласний бюджет

 Сільська рада
  - Облаштувати автобусні зупинки по вул. Мізоцька 1. Погодження з ДП "Райавтодор" та облаштування.
 2014 - Філія "Райавтодор"
Сільський бюджет
 Райавтодор
Сільська рада
  - Продовжити реконструкцію вуличного освітлення.  
 (додаток 1. ) - - - Сільський
 та районний бюджет Сільська рада
  - Провести поточний ремонт доріг внутрішнього призначення, асфальтування
 ( додаток 2. ) - - - Сільський бюджет .
Обласний бюджет Сільська рада.
УКБ- Рівненської ОДА
3. 
Організація дозвілля мешканців - Облаштувати зону відпочинку та дозвілля на території сільського будинку культури:
  а) створення скверу для відпочинку та проведення культурно – масових заходів;
  б) обладнати сучасний спортивний майданчик;
  в) обладнати паркан навколо зони відпочинку 



1.Розробка проектно – кошторисної документації
2. Організація робіт по облаштуванню.
1. Придбання обладнання
2. Облаштування майданчика
1.Розробка проектно – кошторисної документації
2. Облаштування паркану 



 2014


2013
2014
2015 



  10000

140000
  40000
100000
  5000
  40000 Сільський бюджет Сільська рада
  - Провести благоустрій футбольного поля 1. Розробити проект благоустрою
2 Облаштування 2017 Згідно кошторисних призначень Сільський бюджет Сільська рада
  - Провести встановлення дитячих майданчиків 1. Збір інформації про місця розташування.
2. Встановлення дитячих майданчиків 2014

2014 -2017 Згідно кошторисних призначень Сільський бюджет Сільська рада
4. 
Інвестиційна діяльність - Провести моніторинг приміщень та земель , які можуть бути виставлені на аукціон. 1 Збір інформації.
2. Затвердження на сесії 2013 - - Спеціаліст - землевпорядник
  - Створити ВЕБ – сайт сільської ради - 2013 - - Сільська рада
  - Приймати участь у написанні Грантових проектів - Щорічно Сільська рада
  - Придбати техніку та технічні засоби для КП "Здовбицьке" - 2015-2017 Згідно кошторисних призначень Сільський бюджет Сільська рада
Напрям ІІІ. Безпечне та сприятливе для життя та здоров"я довкілля.
№ Цілі Завдання Етапи Терміни Бюджет
Грн.
( орієнтов) Джерела фінансув Відповідальний
1. 
Розвиток системи надання 
послуг - налагодити систему централізованого вивезення сміття - 2014 20000 Сільський бюджет КП "Здовбицьке
  - Налагодити систему централізованого водопостачання. 2013 10000 Сільський бюджет КП "Здовбицьке
  - Сприяти підприємствам, організаціям та приватним підприємцям у розширенні сфери надання послуг населенню. - - - - Сільська рада
2. 
Охорона довкілля
 - Провести роботи по ліквідації стихійних сміттєзвалищ. Згідно програм по благоустрою Щорічно Згідно кошторисних призначень Сільський бюджет Сільська рада
  - Провести благоустрій джерела в урочищі "Палаци". 1 Розробити проект благоустрою
2. Організація робіт по реалізації проекту 2015 3000 Сільський бюджет Комісія з питань використання земельн ресурсів, охорони навколишнього середовища
  - Провести озеленення територій в зонах відпочинку та дозвілля. - Щорічно 500 Сільський бюджет Сільська рада,
школа
  - Проводити контроль за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами на сміттєзвалищі яке розміщене на території Здовбицької сільської ради за межами населеного пункту. - Щорічно - - Комісія з питань використання земельн ресурсів, охорони навколишнього середовища
  Провести роботи по відновленню каналізації 
( багатоквартирний будинок – школа ) 1. Затвердити кошторис проведення робіт
2.Роботи по відновленню каналізації 2013

2013 -

50000

50000 


Сільський бюджет
Районний бюджет Сільська рада
  - Організувати проведення щорічного конкурсу 
"Двір зразкового порядку" 1.Розробити та затвердити Положення про умови конкурсу
2 Організувати проведення конкурсу 2014


щорічно -


1000 


Сільський бюджет Комісія з питань управління комунальною власністю,транспорту, зв"язку, будівництва, благоустрою, житлового фонду…
   


  Сільський голова Ю.А. Боярчук

  Додаток № 1
  Проведення вуличного освітлення по ЗДОВБИЦЬКІЙ сільській раді  

п.
п. Назва населеного пункту, вулиці,
( які потребують освітлення)


С. Здовбиця
 Протяжність електромереж вуличного освітл. Наявн. проектно –кошторисної документ, ким, коли затверджено. Наявність висновку експертизи ( № дата) Обсяги фінансування, тис. грн
  2013 2014 2015 2016 2017
  Районний бюджет Місцевий бюджет Районний бюджет Місцевий бюджет Районний бюджет Місцевий бюджет Районний бюджет Місцевий бюджет Районний бюджет Місцевий бюджет
1 вул. Приймацька - Сагайдачного 3км - - 60  
2 Зацерків"я -Молодіжна -Наливайка 3 км - - 25 25  
3 Глинська – Дорошенка – Кн. Острозького 3км - - 20 20 
   
4 Дружби - Квітнева 2км - - 20 20  
5 Грушевського- Куток 2км - - 20 20  
6 Вул.. Третя 4км - - 30 30  
7 Морозенка,
Четверта (провулкі) 2 км

2км - - 20 20

20  
8 Зелена 2км - - 20 20


  Додаток № 2
  Проведення асфальтування вулиць по ЗДОВБИЦЬКІЙ сільській раді  

п.
п. Назва вулиць комунальної власності 

С. Здовбиця
 Протяжність вулиць.( км) Площа вулиць.( м. кв. ) Наявн. проектно –кошторисної документ, ким, коли затверджено. Наявність висновку експертизи ( № дата) Орієнтовні обсяги фінансування, тис. грн
  2013 2014 2015 2016 2017
  Обласний бюджет Місцевий бюджет Обласний бюджет Місцевий бюджет Обласний бюджет Місцевий бюджет Обласний бюджет Місцевий бюджет Обласний бюджет Місцевий бюджет
1
 1. вул. Шосова 0,6 7200 - - - 80  
 2. вул. С. Наливайка 0,65 3835 - - 420,1 -  
 3. вул Зацерків"я 0,5 3500 - - 260,5 -  
2 1. вул Набережна 0,5 3000 - - 300 -  
 2. вул Молодіжна 0,8 3200 - - 540 -  
 3. вул. Зарічна 0,2 800 - - 120 120  
3 1.в. Грушевського 0,8 3280 - - 540 -  
 2. вул. Куток 1.0 4500 - - 600 -  
4 1. вул. Ів. Богуна 0,8 4000 480 -  
 2. вул. Квітнева 0,9 4680 540 -  
 3. вул. Дружби 0,9 4680 540 -  
5 1. вул Коротка 0,3 900 - 180
 2. вул. Шевченка 0,8 6000 540 -



 



  Здовбиця - це одне з найбільших Українс